W świecie Wiedźmina i nie tylko

Andrzej Sapkowski to na pewno jeden z takich ludzi, którzy doskonale jest znany nie tylko w Polsce, ale również w wielu innych państwach. Wystarczy tylko wspomnieć, że jego książki zostały przetłumaczone na fiński, włoski, szwedzki, holenderski, estoński, chiński, węgierski, angielski, niemiecki, rosyjski, itd. Łącznie jest to ponad dwadzieścia języków, które na dodatek przyniosły mu wiele zagranicznych nagród. Pan Andrzej na pewno nie próżnował i na pewno nigdy nie próżnuje. Jest obywatelem Łodzi i otrzymał nawet honorowe obywatelstwo tego miasta. Cykl wiedźmiński stał się podstawą do tego, aby nakręcić pełnometrażowy film oraz serial, który w grudniu 2019 roku zawitał na ekranie stacji Netflix, zbierając ogrom pozytywnych opinii od widzów, którzy są zachwyceni tym z jakim rozmachem został zrealizowany serial. W filmie główną rolę Geralta zagrał Michał Żebrowski. Oprócz tego na podstawi tej sześciotomowej sagi powstał komiks Wiedźmin (6 zeszytów w latach 1993–1995), gra fabularna Wiedźmin: Gra Wyobraźni oraz gra karciana. To co zostało zrealizowane na podstawie tych książek to naprawdę wielki fenomen, który trwa już od wielu, wielu lat.

“Wiedźmin. Tom 3. Krew elfów”

Dzielny Geralt tym razem musi zaopiekować się Ciri, przez niektórych nazywana dzieckiem – niespodzianką. Nikt tak naprawdę nie wie skąd dziewczynka się wzięła. Wszyscy natomiast wiedzą, że dziewczynka musi być bezpieczna i należy się nią zająć w odpowiedni sposób. Dlatego też cała społeczność jest pewna, że Wiedźmin, który uważany jest za najmężniejszego w odpowiedni sposób zajmie się małą dziewczynką. W tym tomie pojawia się również Triss – czarodziejka, która ma bardzo ważne znaczenie, jeżeli chodzi o wychowanie małej Ciri. Dlaczego? Tego wszyscy czytelnicy dowiedzą się z lektury tomu trzeciego.

“Wiedźmin. Tom 4. Czas pogardy”

W końcu nadchodzi długo zapowiadany czas miecza i topora. Nikt nie spodziewał się, że to nadejdzie tak szybko. Ciri i Wiedźmin zostają pochłonięci przez płomienie. Na powierzchni ziemi pojawiają się złowieszcze szczury, które wcale nie mają dobrych zamiarów i uwielbiają czynić zło innym osobom. To co było najważniejsze dla innych znika, a ludzie nie wiedzą jak mają się obronić przed złym postępowaniem szczurów. W konsekwencji ludzie wobec siebie mają coraz więcej pogardy. Czy jest coś, co jest w stanie uratować ich od tego? Czy Geralt razem z Ciri ocaleją? W kolejnym tomie czytelnicy będą mogli jeszcze lepiej poznać skomplikowane losy głównych bohaterów.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com